Rezultat final: 3-2 Steaua – Dinamo (17.05.2012)

In derby-ul etapei cu numarul 33 din Liga 1 Romania, Steaua a invins pe teren propriu cu scorul de 3-2 formatia oaspete, Dinamo Bucuresti. La pauza scorul a fost egal 1-1, golurile fiind marcate de Alex Curtean in minutul 20 pentru Dinamo, respectiv Raul Rusescu in minutul 43 prin lovitura de la 11 m. In repriza a doua au mai marcat Iliev in minutele 47 si 63 pentru gazde, iar Tucudean a inchis tabela pentru 3-2 in minutul 85 pentru Dinamo. Pe parcursul intalnirii au fost acordate numai 3 cartonase galbene. In urma acestui rezultat Steaua se mentine pe locul 3 avand sanse matematice la titlul, in timp ce Dinamo se mentine pe locul 5 avand asigurat un loc de Europa League fiind calificata si in finala Cupei Romaniei unde v-a intalni Rapid pe 23 Mai pe National Arena. Urmariti mai jos golurile acestui meci: