Posts Tagged ‘Rezultate Preliminarii CM 2014’

Peru – Argentina 1 – 1 rezultat final ( 12.09.2012 )

Argentina face primul pas gresit in aceste preliminarii si reuseste doar un rezultat de egalitate in Peru. Ambele goluri ale partidei au fost marcat in prima, gazdele deschizand scorul in minutul 22 prin Zambrano, iar oaspetii au reusit sa... Read more

Paraguay – Venezuela 0 – 2 rezultat final ( 12.09.2012 )

Desi era cotata cu sansa a doua in acest meci, Venezuela a reusit sa castige cu 0-2 in Paraguay. La pauza scorul a 0-1 pentru oaspeti care au deschis scorul in minutul 45 prin Rondon. In repriza a doua... Read more

Uruguay – Ecuador 1 – 1 rezultat final ( 12.09.2012 )

Uruguay si Ecuador au terminat la egalitate meciul din grupa Sud-Americana pentru preliminariile Campionatului Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. La pauza scorul a fost 0-1 pentru oaspeti care au deschis scorul in minutul 8 prin Caicedo din lovitura... Read more

Honduras – Cuba 1 – 0 rezultat final ( 12.09.2012 )

Honduras a batut cu 1-0 pe teren propriu nationala de fotbal a Cubei. Unicul gol al meciului a fost marcat in minutul 33 de Bengston. Rezumatul video al meciului: Pariati pe meciurile din Preliminariile Campionatului Mondial 2014 din Brazilia... Read more

Panama – Canada 2 – 0 rezultat final ( 12.09.2012 )

Panama a batut cu 2-0 pe teren propriu nationala de fotbal a Canadei. La pauza scorul a fost 1-0 pentru gazde care au deschis scorul in minutul 24 prin Blackburn. In repriza a doua Panama a mai punctat odata... Read more

Mexic – Costa Rica 1 – 0 rezultat final ( 12.09.2012 )

Mexi a batut pe teren propriu Costa Rica cu 1-0, unicul gol al meciului fiind marcat de atacantul lui Manchester United Javi Xernandez in minutul 61. Rezumatul video al meciului: Pariati pe meciurile din Preliminariile Campionatului Mondial 2014 din... Read more

SUA – Jamaica 1 – 0 rezultat final ( 12.09.2012 )

SUA a batut Jamaica cu 1-0 pe teren propriu, unicul gol al meciului fiind marcat de Gomez in minutul 55. Rezumatul video al meciului: Pariati pe meciurile din Preliminariile Campionatului Mondial 2014 din Brazilia si aveti sansa sa incasati... Read more

Guyana – Salvador 2 – 3 rezultat final ( 12.09.2012 )

Intr-un meci din grupa B ( America Centrala si America de Nord ), Salvador a batut cu 2-3 in deplasare nationala de fotbal a Guyanei. La pauza scorul a fost egal 1-1, gazdele deschizand scorul in minutul 1 prin... Read more

Antigua & Barbuda – Guatemala 0 – 1 rezultat final ( 12.09.2012 )

Guatemala a batut cu 0-1 in Antigua intr-un meci ce face parte din grupa A (America Centrala si de Nord ) a preliminariilor Campionatului Mondial 2014. Unicul gol al meciului a fost marcat de Carlos Ruiz in minutul 25.... Read more

Romania – Andorra 4 – 0 rezultat final ( 11.09.2012 )

Romania a castigat si cel de-al doilea meci din grupa D a preliminariilor pentru Campionatul Mondial de fotbal 2014, reusind sa invinga nationala Andorrei cu 4-0 pe stadionul National din Bucuresti. La pauza scorul a fost 2-0 pentru gazde... Read more