Jul
27
2014

FC Brasov – Petrolul Ploiesti 0:1 rezultat final ( 27.07.2014 )

Intr-un meci inceput la ora 21:00, in Liga 1, FC Brasov a pierdut pe teren propriu impotriva celor de la Petrolul Ploiesti. Unicul gol al partidei a fost marcat in prima repriza. Read more
Jul
27
2014

CFR Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt 4:0 rezultat final ( 27.07.2014 )

CFR Cluj a debutat cu dreptul in noua editie a ligii 1 la fotbal, reusind sa invinga cu 4:0 formatia Ceahlaul Piatra Neamt. La pauza scorul a fost 2:0 pentru clujeni. Read more
Jul
27
2014

FC Botosani – Gaz Metan Medias 0:3 rezultat final ( 27.07.2014 )

Intr-un meci inceput la ora 17:00 in Liga 1, Gaz Metan a invins cu 3:0 formatia FC Botosani. La pauza scorul 0:1 pentru oaspeti. Read more
Jul
11
2014

Supercupa Romaniei : Steaua – Astra rezultat final 0:0 ( 5:4 dupa penalty-uri )

In Supercupa Romaniei, Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu au incheiat meciul la egalitate, scor 0:0. Astra Giurgiu insa s-a impus la loviturile de la 11 m cu scorul de 5:4, dupa ce Lucian Filip a ratat. Read more
CM2014

Honduras – Ecuador rezultat final 1:2 – CM 2014 Grupa E ( rezumat video complet )

Ecuador a bifat prima victorie la turneul final din Brazilia castigand cu 2:1 impotriva Hondurasului. La pauza scorul a fost egal 1:1. Read more
CM2014

Iran – Nigeria rezultat final 0:0 – CM 2014 Grupa F ( rezumat video complet )

Cel mai slab meci de la acest turneu final s-a jucat in grupa F, acolo unde Nigeria a incheiat la egalitate meciul cu Nigeria. Read more
Nov
19
2013

Rezultat final: 3-0 Franta – Ucraina ( rezumat video 19.11.2013 )

Nationala de fotbal a Frantei, reuseste sa intoarca meciul din tur pierdut in Ucraina si se califica la mondialul din Brazilia. La pauza scorul a fost 2:0 pentru francezi. Read more
Nov
19
2013

Rezultat final: 2-3 Suedia – Portugalia ( rezumat video 19.11.2013 )

Cel mai spectaculos meci din barajul pentru Campionatul Mondial din 2014, s-a jucat in Suedia, acolo unde gazdele au pierdut si mansa retur in fata Portugaliei si implicit calificarea la Campionatul Mondial. La pauza scorul a fost egal 0:0. Read more
Nov
19
2013

Rezultat final: 2-0 Croatia – Islanda ( rezumat video 19.11.2013 )

Croatia a reusit calificarea la Campionatul Mondial din Brazilia, reusind sa castige mansa retur cu 2:0 impotriva Islandei. La pauza scorul a fost 1:0 pentru gazde. Read more
Nov
19
2013

Rezultat final: 1-1 Romania – Grecia ( rezumat video 19.11.2013 )

Romania a pierdut calificarea la Campionatul Mondial din Brazilia, reusind doar un rezultate de egalitate pe teren propriu in fata Greciei, scor 1:1. La pauza scorul a fost 1:0 pentru oaspeti. Read more